29 July 2016 Last updated 3 YEARS ago

CV-të e 21 anëtarëve të qeverisë “Rama”

Ata vijnë nga fusha të ndryshme, disa me një karrierë politike disa të tjerë jo. Gazeta DITA sjell të dhëna mbi CV-në e kryeministrit të ardhshëm Rama, zv.kryeministrit Niko Peleshi dhe 19 ministrave. Edi Rama, kryeministërE ka nisur karrierën politike që në 1990 me krijimin e...


Lexo më shumë..

Masakra në Vlorë, dëshmia e vajzës që u bë mollë s...

Djemtë fierakë dhe vajza e cila u bë shkaktare për masakrën e Vlorës ku mbetën të vrarë tre persona kanë dhënë dëshmitë e tyre në polici. Sipas motrës së të arrestuarit Leo Osmëni, djemtë nga fierakë kishin ngacmuar vajzat. “Ishim katër vajza në plazh, dy prej...


Lexo më shumë..

Tri vatra zjarri në pak orë, nuk ka të lënduar

Tri vatra zjarri brenda pak orëve janë regjistruar sot në kryeqytet. Fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar në asnjërin prej rasteve. Zjarri i parë u raportua në Bathore, dhe me ndërhyrjen e zjarrfikësve u bë e mundur lokalizimi i shpejtë. Ndërkaq, vendgrumbullimi i...


Lexo më shumë..

Ekzekutohet me silenciator punonjësi i KQZ-së

Ekzekutim mafioz në mes të Tiranës. Viktima është një 50-vjeçar, ndërsa prita i është zënë në hyrje të pallatit në të cilin jetonte me prindërit e tij dhe me një grua, me të cilën bashkëjetonte. Policia ka mundur të zbulojë vetëm numrin e gëzhojave që...


Lexo më shumë..

Grabitje me armë në rrugë, plagosen 5 persona

Pesë persona kanë mbetur të plagosur gjatë një grabitje me armë mëngjesin e kësaj të diele, mes të cilëve edhe një fëmijë 5- vjecc. Sicc njofton News 24, ngjarja ka ndodhur në Qafë Qelë rreth orës 04:40 minuta teksa çifti Mirjeta dhe Zamir Xhaferraj së bashku...


Lexo më shumë..

Tiranë, burri vret ish-gruan me thikë në sy të kal...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një burrë vrau me thikë të ish-të shoqen e tij, duke e lënë të vdekur në vend. Ngjarja e rëndë ndodhi tek rruga “Tefta Tashko”, pas gjimnazit “Ismail Qemali”. Sipas burimeve paraprake, mësohet se Genci...


Lexo më shumë..

CV-të e 21 anëtarëve të qeverisë “Rama”

Ata vijnë nga fusha të ndryshme, disa me...

Masakra në Vlorë, dëshmia e vajzës që u bë mollë s...

Djemtë fierakë dhe vajza e cila u bë shk...

Tri vatra zjarri në pak orë, nuk ka të lënduar

Tri vatra zjarri brenda pak orëve janë r...

Ekzekutohet me silenciator punonjësi i KQZ-së

Ekzekutim mafioz në mes të Tiranës. Vikt...

Grabitje me armë në rrugë, plagosen 5 persona

Pesë persona kanë mbetur të plagosur gja...

Tiranë, burri vret ish-gruan me thikë në sy të kal...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Ti...

hostgator728x90

 

Lajme Vendi/Bota

Sport

Showbiz

Video

Teknologji

Raporti, bien kërkesat për PC-të

Raporti, bien kërkesat për PC-të

Një hulumtim i një grupi për teknologjinë thotë se kërkesat për kompjuterat personalë në mbarë botën vazhdojnë të bien ndërsa...

Kuriozitete

Shëndetësi

Konsumi i tepërt i vitaminave shkurton jetën

Konsumi i tepërt i vitaminave shkurton jetën

Marrja e vitanimave artificiale në doza të mëdha mund të shkurtojë deri në 1/4 jetëgjatësinë, ishte përfundimi i një studimi ...

Receta Gatimi

Biskota me çokollatë

Biskota me çokollatë

(Cookies amerikane) Përbërësit: 350 gr çokollatë fondente e ndarë në tre pjesë 180gr+120gr+50gr 60 gr gjalpë 2 vezë 150 gr sh...

Lifestyle

Këshillimi i karrierës, degët që duhet të zgjidhni

Këshillimi i karrierës, degët që duhet të zgjidhni

Për të mirë ose për të keq, pothuajse gjysma e jetës së njeriut kalon në vendin e punës. Kështu që, padyshim rruga drejt lumturisë kalon edhe përmes zgjedhjes së profesionit...

Gjysmës së femrave nuk i pëlqen vetja

Gjysmës së femrave nuk i pëlqen vetja

Gjysma e vajzave dhe grave nuk ndihen mirë për pamjen e tyre të jashtme, tregoi një anketim i realizuar nga një kompani produktesh kozmetike në Britaninë e Madhe. Ironikisht, 88% e...

Dashuria dhe 5 rregullat që duhen shkelur

Dashuria dhe 5 rregullat që duhen shkelur

Dy partnerë në një lidhje dashurie, pavarësisht “zjarrit”, herët a vonë do të kenë dhe grindje. Për të qetësuar gjakrat, dikush i drejtohet një të afërmi apo një shoku më...

Victoria Secret bëhet gati për verë

Victoria Secret bëhet gati për verë

Me afrimin e muajve të verës, “Victoria Secret” po përgatit linjat e saj të veshjeve të plazhit që si gjithmonë reklamohen nga disa prej modeleve më tërheqëse në botë. Të...

49 vite të dashuruar

49 vite të dashuruar

Kanë thuajse një gjysëm shekulli bashkë. Thone se jane bere per njeri-tjetrin dhe se per asnje cast nuk do jetonin pa shoqin. Kur Luljeta dhe Todi flasin per lidhjen e tyre,...

Si ta bëni të dashurin tuaj të ju dojë edhe më shumë?

Si ta bëni të dashurin tuaj të ju dojë edhe më shumë?

A mendoni që i dashuri juaj nuk mund të ju dojë më shumë? Shumicën e kohës vajzat thjesht mësojnë ta pranojnë atë që është, edhe pse nuk janë askund si...

«
»
James Berisha 'fluturon' drejt Google Play

James Berisha 'fluturon' drejt...

Një fluturim i vetmuar anembanë botës mund të jetë ëndërr e gjithkujt, por për James Berishën nga Kosova, fluturimi rreth botës ishte një detyrë patriotike...

Kush është Papa Françesku?

Kush është Papa Françesku?

Papa Francesku, me emrin e lindjes Mario Bergoglio, i lindur në Buenos Aires si një ndër pesë fëmijët e një punonjësi italian të hekurudhës, konsiderohej...

Zbardhet pakti i fshehtë PS-PD për kthimin emrave sllavë

Zbardhet pakti i fshehtë...

Ndonëse deputetët socialistë votuan kundër sllavizimit të emërtimeve të komunave në juglindje, burime nga selia rozë bëjnë të ditur se grupi i PS-së do të...

“LaFerrari”, supermakina e parë hibride e kompanisë italiane

“LaFerrari”, supermakina e parë...

Super e shpejtë, super e fuqishme. Ky është Ferrari i ri i pagëzuar thjesht “LaFerrari”, që u ekspozua në sallonin e makinave në Gjenevë të...

Kongresi amerikan hap konkurs për aplikacione

Kongresi amerikan hap konkurs...

Është thënë më parë që shekulli 21 është shekulli kur programimi ose kodimi është "poezi". Duke e ditur rëndësinë e kësaj lloj "poezie", Dhoma e Përfaqësuesve...

«
»

Kryesore

Opinione

Jo vetëm futbolli -Murat Basha

Jo vetëm futbol...

MURAT BASHA Sapo kishte mbaruar lufta e Kosovës. ...

Të flasësh me veten -Fatos Lubonja

Të flasësh me v...

FATOS LUBONJA Një alter ego brenda vetes sime ka ...

Krizën e përkeqësuar ekonomike u detyrua t’a pranojë edhe qeveria - Edi Rama

Krizën e përkeq...

Do të doja të filloja me një urim për të gjithë fo...

Çfarë morali për brezat e rinj? - Ermal Hasimja

Çfarë morali pë...

Ka diçka më të keqe sesa problemet e sistemit arsi...

«
»

të lexuara

Seks në Big Brother...

Në German Bir Brodher 2013 ka pasur një nga skenat më hot...

Dieta me limon një...

Shumë dieta janë krijuar me qëllim humbjen e kileve të tepërta, e...

Publikohet lista e notave...

Publikohet lista e notave te provimit të Gjuhës dhe LetërsisëPer të shikuar...

Vajza 16 vjecare seks...

Nje vajz nga Micigan Alison Ashlon eshte kapur mat me shokun e...

Seks me nje te...

Helen Hunt eshte ne nje “hot” rol sefundi, ne filmin e saj...

Seks me nxenesin adoleshent,...

Një mësuese po përballet me gjykatën e akuzuar se ka kryer marrëdhënie...

Rezultatet e provimit te...

Rezultatet e provimit te matematikës, kërkoni notën tuaj sipas kodit personalhttp://www.iekspres.com/matematike-2013-rezultatet.pdf

Ndërto: Shtëpi vs Faqe...

Faqet e internetit i shohim gjithandej, nga llojet më të ndryshme. U...

Masakra në Vlorë, dëshmia...

Djemtë fierakë dhe vajza e cila u bë shkaktare për masakrën e...

Kaqika pule të marinuara

Kaqika pule te marinuara. Perberesit i keni me poshte, gjithashtu dhe se...

Parashikimi i Motit

Horoskopi

« July 2016 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kontakt

  • Tel: +(355) 69 23 89 436
  • Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Website: http://www.iekspres.com